top of page

O nás ...

Kinesio (z řeckého "kinesis" = pohyb) Point (z anglického "point" = místo)

Kinesio Point je bezpečné místo pro pohyb. Pomáháme lidem lépe poznat své tělo, lépe porozumět pohybu a zbavit se nežádoucí bolesti. Věnujeme se převážně sportovní a dětské fyzioterapii, ale rády uvítáme každého, kdo potřebuje pomoct nebo se chce hýbat bez omezení.

Fyzioterapie

Náš příběh

Vítejte na klinice ambulantní fyzioterapie KINESIO POINT. Jsme dvě fyzioterapeutky, absolventky 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy, ale především kamarádky, které přivedla do Benešova souhra životních náhod. Specializujeme se především na péči o sportovce, malé děti a jejich maminky. Naše služby však nejsou omezeny pouze na tyto skupiny - jsme tu pro každého, kdo touží po zbavení se bolesti a zlepšení pohybových návyků, nebo potřebuje pomoct s návratem k pohybu po operaci. S láskou k našemu oboru a individuálním přístupem k pacientům vám nabízíme profesionální péči, která vám pomůže dosáhnout optimálního zdraví a pohody. Přijďte k nám, ať už jste sportovec, rodič nebo kdokoliv, kdo si přeje žít bez bolesti a s radostí z pohybu. Jsme tu, abychom vám pomohli na cestě ke zdravějšímu a šťastnějšímu životu.

Náš tým

Studium fyzioterapie jsem absolvovala na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Po absolvování bakalářského studia jsem nastoupila do ambulance, kde jsem se začala věnovat v terapii především dětem, a to jak kojencům a batolatům, tak školákům a předškolákům. Ač se soustředím více na děti, tak mezi mými pacienty jsou i dospělí s problematikou bolesti zad, bolestmi hlavy, poúrazové stavy, neurologičtí pacienti i vrcholoví sportovci.

Vzhledem k tomu, že s dětmi chodí do terapie nejčastěji jejich maminky, tak se postupem času do mého portfolia pacientů zařadily i ženy s bolestmi spojenými s těhotenstvím a následně s poporodní problematikou jak po vaginálním porodu, tak po porodu císařském.

Cílem terapie je pro mě úleva od bolesti a návrat k oblíbeným činnostem, ale také nastavení udržitelného plánu do budoucna, aby se získané zlepšení udrželo ideálně navždy.

U dětí nejčastěji terapie probíhá formou hry, tak aby se děti nebály na terapii chodit a zároveň doma zvládly zacvičit pár domácích cvičení s chutí. U kojenců využívám nejčastěji handling a Vojtovu reflexí lokomoci.

Své bakalářské i magisterské studium jsem úspěšně absolvovala na 2. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Po dokončení bakalářského studia jsem začala pracovat na prestižní pražské klinice se zaměřením na sportovní medicínu a fyzioterapii, kde jsem se učila pracovat jak s vrcholovými, tak i s hobby sportovci. Postupem času jsem rozšířila svou klientelu na široké spektrum lidí, kteří si libují v aktivním pohybu. Zároveň působím jako fyzioterapeutka pro českou volejbalovou reprezentaci U18na taneční konzervatoři Taneční Centrum Praha a úzce spolupracuji na projektu CzechMove.

Mým hlavním cílem je nejenom poskytnout úlevu od bolesti a podporu při návratu ke sportu po zranění, ale také radit v efektivnějším pohybu bez zbytečného přetěžování pohybového aparátu. Každý klient podstupuje důkladné vyšetření včetně kineziologického rozboru a detailního vstupního rozhovoru. V diagnostice je pro mě klíčové zahrnout i specifika sportu, kterému se jednotliví pacienti věnují. Z toho důvodu pacienty sleduji během jejich sportovní činnosti. Tato individuální pozornost mi pomáhá lépe porozumět jejich potřebám a zajišťuje přesnější diagnostiku a terapeutický postup.

V případě potřeby využívám muskuloskeletální ultrazvuk pro další diagnostiku.

Společně si stanovujeme konkrétní cíle a plán terapií. Při samotných terapiích preferuji přístup a techniky FDM (fascial distortion model) a následně podporuji efekt terapie prostřednictvím aktivního cvičení, které je speciálně upraveno v souladu s individuálními potřebami a cíli každého klienta. V aktivním cvičení nejčastěji využívám koncept DNS (dynamická neuromuskulární stabilizace). S vášní a pečlivým přístupem se snažím pomoci každému dosáhnout optimálního stavu zdraví a pohody.​

Naši partneři

logo.jpeg
bottom of page